Wymarzony pokój nastolatka – sypialnia z dziewczęcego snu

0

Praktycznie każda dziewczynka w dzieciństwie marzyła o tym, by być piękną księżniczką. Gdy córka dorasta i staje się nastolatką, to wchodzi w okres buntu… To także czas pierwszych miłości, a gdzie najlepiej śnić o przyszłym księciu z bajki? W wymarzonym i idealnym pokoju. Takie własne miejsce sprawi, że poczuje się pewniej, swobodniej i z pewnością będzie w nim szczęśliwa. Jak zatem urządzić idealny pokój dla nastolatki? Praktycznie porady na ten temat znajdziecie poniżej. Inspirujących pomysłów szukajcie także we wpisie pt. „Jak urządzić sypialnię dla nastolatka” na stronie sypialniajakzesnu.pl

Postaw na swobodę

Przede wszystkim komunikuj się z dzieckiem. Jeśli córka chce mieć żółte ściany – nie upieraj się przy fiolecie. W końcu tworzysz jej oazę, w której to ona będzie mieszkać i spędzać wiele czasu. Dzieci są zmienne, więc może się okazać, że za jakiś czas będzie prosić o przemalowanie ścian. Dlatego pozwól na to i nie bój się o resztę wystroju. Pozwalając córce na wybór koloru, postaw warunek – niech wybierze uniwersalne meble, które będą pasować do ewentualnych zmian.
Pamiętasz swój młodzieńczy pokój? Był pełen plakatów ulubionych zespołów czy aktorów? Jeśli Twoja córka też ma takich, to czemu nie znaleźć dla nich specjalnego miejsca! Postaw na dwa rozwiązania – opraw zdjęcia czy plakatu w ramę i zawieś na ścianie, bądź skorzystaj ze specjalnych naklejek, które pozwalają na przymocowanie fotografii oraz zdjęcie jej bez niszczenia powierzchni.

Wygodne meble!

Drugą ważną kwestią jest wybór wygodnych, funkcjonalnych mebli. W zależności od wielkości pokoju możemy postawić w nim łóżko z piękną narzutą i stertą poduszek (każda romantyczna dziewczyna o takim marzy), fotel, w którym można czytać książki, czy pisać pamiętnik oraz sofę czy narożnik – idealne na pogaduchy z przyjaciółką.

Łóźko dla nastolatki Oprócz tego znaleźć się musi także miejsce dla biurka z krzesłem. W końcu nauka ciągle musi zajmować wysokie miejsce w hierarchii nastoletnich wartości. Dobrze, by nie zajmowało wiele miejsca, ale było dość funkcjonalne – można na nim odrabiać lekcje, umieścić komputer, drukarkę czy mini wieżę. Dodatkowo oświetlenie – to musi przede wszystkim nie męczyć wzroku. Krzesło powinno być dopasowane do wzrostu dziecka i być na tyle wygodne, by nie obciążać kręgosłupa.

Regał plug-in
Najważniejszym elementem dziewczęcego pokoju jest szafa, w której schowane są wszystkie modne ubrania. To tutaj, bądź w komodzie, można schować spodnie, spódniczki, sukienki… a także i ukryć swój pamiętnik. W szafie mogą znajdować się specjalne koszyki, w których nastolatka schowa kosmetyki czy inne bibeloty. Znajdziecie ją pod tym linkiem:  http://www.okazje.info.pl/okazja/dom-i-ogrod/tectake-szafa-400921.html.

Odpowiedz