Co jest niezbędne w niemowlęcym pokoju?

1

Pokój niemowlaka to miejsce, w którym będziemy wspólnie spędzać wiele czasu. Przestrzeń ta musi być funkcjonalna – sprawne poruszanie się to absolutna konieczność. Oprócz tego, w takim pokoju muszą znajdować się meble oraz produkty, które są niezbędne. Dlatego urządzając niemowlęcą przestrzeń sprawdź, co powinno się w niej znaleźć!

Meble idealne do pokoju niemowlaka

Podobnie, jak w każdym innym pokoju, tak i w niemowlęcym najważniejsze są meble. To, dzięki nim rodzice mogą pomieścić wszystko, co potrzebne. Z drugiej jednak strony – postawmy jedynie na to, co funkcjonalne. Nie warto zagracać pomieszczenia, np. biurkiem, które przyda się dopiero za kilka lat. Meblem absolutnie koniecznym w takim pokoju jest niemowlęce łóżeczko. To tutaj maluszek będzie spędzać większość swojego czasu.

Łóżeczko dziecięce

Fot. 1: http://www.okazje.info.pl/dd/dla-dziecka/mamo-tato-16-el-lozeczko-z-szuflada-plus-materac-plus-posciel-haftowana-z-baldachimem-z-szyfonu.html

Wybierając łóżeczko warto zwrócić uwagę na materiał, z którego zostało ono wykonane. Najczęściej produkuje się modele drewniane, np. z możliwością regulacji wysokości materaca, czy wyjmowanymi sztachetkami, co przyda się w późniejszym okresie. Znaleźć też można łóżeczka turystyczne, które sprawdzą się w podróży.
Drugim niezbędnikiem są wszelkiego rodzaju komody, szafki oraz regały. To w nich przechowywać będziemy dziecięce ubranka, kosmetyki czy pieluszki. Na komodzie możemy umieścić przewijak, zabawki czy produkty pierwszej potrzeby, jak śpioszki, smoczek czy butelki. W szafach pochowamy większe przedmioty, w tym także i zabawki, a w miarę możliwości nawet i wanienkę. Przydać się może również fotel – miejsce idealne do karmienia, doglądania dziecka, czy ewentualnej zabawy.

Dodatki, które przydadzą się w pokoju

Oprócz mebli ważne są także gadżety, które stanowią dodatkowe wyposażenie. Materac do łóżeczka, pościel, kocyk – to rzeczy, o których musimy pamiętać. Dobre są także ochraniacze na łóżeczko, które zabezpieczą maluszka np. przed obijaniem główki o szczebelki. Warto zainwestować także w praktyczny przewijak, który ułatwi nie tylko zmianę pieluch, ale także i pielęgnację czy przebieranie dziecka. Ciekawym rozwiązaniem są przyborniki do łóżeczek, które pozwalają w jednym miejscu umieścić wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy: pieluszkę, ściereczki, czy smoczek. Co jeszcze sprawdzi się w pokoju niemowlęcym? Odpowiedź na to pytanie znajduje się we wpisie pt. „5 rzeczy do niewielkiego pokoju niemowlęcego” na stronie odberbecia.pl

Przybornik do łóżeczka
Fot. 2: http://www.okazje.info.pl/dd/dla-dziecka/dekoria-przybornik-do-lozeczka-w-kolekcji-kids-baby.html

Dyskusja1 komentarz

  1. Pingback: 5 rzeczy do niewielkiego pokoju niemowlęcego |OdBerbecia.pl

Odpowiedz