Jakie mebelki do pokoju niemowlęcego wybrać?

0

Pokój dziecka to bez wątpienia miejsce najbardziej wyjątkowe w całym mieszkaniu. Mała pociecha spędza w nim większość swojego czasu – śpi, uczy się, bawi… Dobrze byłoby uczynić to pomieszczenie wyjątkowym. Jak? Wystarczy, aby było ciepłe i radosne. W jaki sposób to osiągnąć? Na przykład poprzez odpowiednie eksperymentowanie z kolorami. Ich bazę niech stanowią łagodne pastelowe odcienie. Świetnie wpływają na dziecko, jednocześnie je uspokajając i wyciszając. Po podjęciu decyzji, co do barwy ścian, można przejść do następnego kroku, a więc do wyboru kompletu mebli do pokoju. Ich kolory także powinny być spokojne, aby zbytnio nie kontrastowały z resztą pomieszczenia. Dlatego warto postawić m.in. na białe meble niemowlęce czy łóżeczka dla niemowląt. Natomiast dodatki mogą stanowić żywe dopełnienie wystroju całego pokoju.

Czy białe meble niemowlęce to dobry wybór?

Urządzanie pokoju dziecka jest bardzo przyjemne, aczkolwiek niezwykle trudne. Po dokładnym zmierzeniu dostępnej powierzchni, wyborze podstawowej kolorystyki ścian, przychodzi pora na zakup mebli. Wybór odpowiedniego kompletu bywa dla niektórych rodziców trudny. Wiele osób zagraca małe pomieszczenie, uznając, że wszystko się przyda. Dlatego też odpowiedni wybór mebli to nie lada zagwozdka. Przed podjęciem decyzji odnośnie zakupu np. białych mebli niemowlęcych, należy pamiętać, że każda aranżacja wnętrza, rządzi się swoimi prawami.

mebelki do pokoju niemowlęcego

Dość słabym pomysłem byłoby nieprzemyślane połączenie zbyt mocno kontrastujących ze sobą elementów lub takich, których styl niespecjalnie ze sobą współgra, np. klasycznego z nowoczesnym. Jak tego uniknąć? Chcąc poprawnie urządzić kącik dla niemowlaka, dobrze jest pamiętać o istotnej rzeczy. Niemowlę nie rozróżnia kolorów, ale za to zauważa ostro kontrastujące zestawienia barw, a także wyraźne kontury. Białe meble niemowlęce lub w lekkich odcieniach pastelowych sprawdzą się idealnie – stworzą świetne zestawienie ze sobą tj. z resztą pokoju.

Białe łóżeczka dla niemowląt

Kiedyś wybór mebli był bardzo ograniczony – dostępne były jedynie proste i bardzo podobne do siebie modele. Największą popularnością cieszyły się białe łóżeczka dla niemowląt. Dziś jest inaczej. Coraz częściej znaleźć można kolorowe kołyski dla maluchów. Jednak rodzice stawiające np. na styl skandynawski z radością postawią właśnie na modele w białym kolorze.

mebelki do pokoju niemowlęcego

Coraz bardziej odchodzi się od tradycyjnego kształtu tego mebelka – od prostokątnego szkieletu – do łask powracają zaokrąglenia. Dzięki temu zyskuje się bardzo stylowe łóżeczka dla niemowląt. Ponadto coraz chętniej zastępuje się drewniane szczebelki, plastikową szybką, którą rodzic może swobodnie unosić do góry, bądź opuszczać na dół. Dostępne są również modele połączonych z komodami, w których można przechowywać rzeczy dla niemowlaka. Swobodny wybór pozwala na tworzenie dowolnych kompozycji w oparciu o indywidualne wizje przyszłych rodziców.

Odpowiedz